تحقیق و توسعه تجهیزات دندانپزشکی پارس دنتال:

از جمله مزایای مهم یونیت و صندلی پارس دنتال طول عمر و دوام بالا میباشد.که عمدتا به دلیل نوع طراحی و نحوه تولید میباشد.استفاده از پرس 350 تن هیدرولیک و پرسهای ضربه ای با تـنـاژ بالا برای شکل دادن به ورق های 4 میلیمتر که در سازه اصلی صندلی مورد استفاده قرار میگیرد باعث بالا رفتن استحکام و پایین آمدن تنش میشود. در این مورد پارس دنتال تنها تولید کننده داخلی است که از این روش تولید بهره میبرد.

نمونه قطعات و سيستم‌هاي طراحي شده توسط تیم تحقیق و توسعه کارخانه پارس دنتال:

از سال 1380 پارس دنتال شروع به استفاده از نرم افزارهای مدل سازی و نقشه کشی صنعتی برای طراحی و تغییر در قسمت های مختلف یونیت و صندلی نمود از جمله قسمت های که مورد طراحی و بازبینی مجدد قرار گرفت پدال پایی است. در شکل نمای مدل سازی شده ابتدایی آن را با نرم افزار Solidworks می بینید. روش کار بدین صورت است که ابتدا قطعه یا سیستم مورد نظر در کامپیوتر طراحی و مدل سازی سه بعدی شده پس از حصول اطمینان از شکل و ابعاد و خصوصیات دیگر ابتدا نمونه سازی شده و سپس به تولید انبوه میرسد. برای مثال پدال پایی که در شکل میبینید جایگزین پدال قدیمی تر شده و بدلیل استفاده از کامپیوتر و نرم افزار طراحی، بسیار کارآمدتر از پدال قدیمی می باشد که مورد توجه خریداران نیز قرار گرفته است.

در راستای جـلوگیـری از بیـماری های عفونی و اجـــرای مصوبات اداره تجهیزات پزشکی سیستم ضد برگشت بزاق (none retraction water system) طراحی و ساخته شده از سال 88 در یونیت و صندلی مورد استفاده قررا میگیرد لازم به توضیح است که در بسیاری از یونیت ها به علت استفاده از بوستر و شیر پنومات در لحظه ای که دکتر پای خود را از روی پدال بر میدارد ابزاری که در دهان بیمار است مکش انجام داده و بزاق دهان به داخل شیلنگ کشیده میشود. که می تواند منجر به بروز بیماری شود به همین خاطر این سیستم طراحی و تولید شده است.


زیر سری جدید با قابلیت تنظیم از دو محور، مناسب برای استفاده بزرگسالان و کودکان با تشک بدون درز

نگات اسکوپ یا یونیت دندانپزشکی Film Viewer با صفحه نمایش عریض 16x8 سانتیمتر که در صورت درخواست مشتری بر روی تابلت قابل نصب می باشد.

تابلت جدید با قابلیت نصب یک پوآر، دو توربین و یک ایرموتور همرا با سینی جدید قابل نصب بر روی کلیه یونیت های پارس دنتال طراحی شده با نرم افزارهای Solidworks و SolidWorks photoview, Rhino ceros